Akademie stolního tenisu

Organizátorem Akademie stolního tenisu je specializovaný obchod se zbožím na stolní tenis, firma STOTEN.cz - Jakub Borůvka. Akademie se pořádá již devatenáctým rokem a je průkopníkem velkých letních soustředění jak v České republice, tak na Slovensku a v sousedních státech.

Akademie stolního tenisu se koná v prostorách SOŠ Liberec, je zde nabízeno ubytování, strava, tréninky, odpočinek a další aktivity na jednom místě.

Účast na Akademii berte jako příležitost vylepšit si svoji herní výkonnost, fyzickou kondici a psychickou odolnost. Tato letní příprava Vám zajistí úspěšnou první polovinu nadcházející sezóny. Zárukou Vašeho letního zlepšení jsou trenérské kapacity a špičkoví hráči, např. trojitý Mistr ČR v  jednotlivcích, lídr extraligové SKST Liberec Radek Košťál nebo bývalý reprezentační a extraligový trenér a autor dodnes jediných učebních textů pro trenéry Ing. Jaroslav Hýbner. Dalšími trenéry budou několikanásobný mistr světa v raketlonu, medailista z MS a ME stolního tenisu veteránů a dodnes ligový hráč Ing. Jaroslav Schwan nebo Olesja Stachová, mistryně ČR družstev, současná extraligová hráčka a jednička týmu SVS Hradec Králové. Dále se na letní Akademii můžete potkat s Lukášem Borůvkou a Josefem Medkem, což jsou extraligoví hráči SKST Liberec, a Janem Masákem, mezinárodním rozhodčím.

Rezervujte si místo na letním soustředění v Liberci ještě dnes! Soustředění můžete spojit s aktivní rodinnou dovolenou. Liberec je velmi atraktivním místem s širokou nabídkou míst a zajímavostí, které můžete navštívit. Patří mezi ně např. dominanta Liberce Ještěd, zoologická a botanická zahrada nebo Centrum Babylon.

Přihlášení je jednoduché, stačí vyplnit přihlášku. Další podrobnosti ohledně ubytování, stravy, ceníku, termínu a dalších najdete ve Všeobecných informacích.

 

HISTORIE AKADEMIE STOLNÍHO TENISU

 • 2000 – Akademie začínala jedním týdnem a soustředění bylo určeno pro kamarády a známé
 • 2001 – Akademie trvala 2 týdny a počet hráčů se zvedl o 200 %
 • 2002 – počátek spolupráce s firmou BUTTERFLY, která vypomohla tréninkovým materiálem a vybavením, kemp se podařilo natolik zkvalitnit, že mohla Akademie uspořádat 4 týdny za sebou
 • 2003 – v 5 týdnech se zúčastnilo soustředění 360 hráčů a celkově 400 účastníků a poprvé byla zajištěna přítomnost maséra na 2 termínech
 • 2004 – přítomnost maséra po celou dobu soustředění (jak pro hráče, tak pro doprovod)
 • 2005 – 5 týdnů Akademie v Sadské a 2 týdny v Raspenavě u Frýdlantu v Čechách
 • 2006 – 6 týdnů Akademie v sadské a 2 týdny v Raspenavě u Frýdlantu v Čechách
 • 2007 a 2008 – 2 týdny v Sadské a 3 týdny v Raspenavě u Frýdlantu v Čechách
 • 2009 – poslední ročník konání soustředění v Sadské nebo v Raspenavě u Frýdlantu v Čechách
 • 2010 – Akademie se poprvé konala ve Stráži pod Ralskem
 • 2015 – Akademie stolního tenisu se stěhuje do Liberce, kde se koná do teď